مطرح شدن مشکل برق کابل در دیدار معاون اول رئیس جمهور با وزرا

مطرح شدن مشکل برق کابل در دیدار معاون اول رئیس جمهور با وزرا،
الحاج ستر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری پیش از چاشت امروز در دفتر کارش با وزرای دفاع ملی، امورداخله، فواید عامه، انرژی و آب، نماینده وزراعت و مالداری و معاون فنی ریاست عمومی برشنا دیدار نموده و با ایشان پیرامون حل مشکل برق شهرکابل و ایجاد پروژه های مهم اقتصادی در کشورگفتگو کرد.
در آغاز این دیدار معاون اول ریاست جمهوری وزرای سکتور امنیتی را در مورد اقدامات شان در رابطه به حل مشکل برق شهر کابل مورد خطاب قرار داد.
وزرای دفاع و امور داخله در این رابطه اظهار داشتند که ساحه پایه های لین انتقال برق از ازبکستان به شهر کابل که در دند شهاب الدین ولایت بغلان قرار داشتند و در اشغال طالبان قرار داشت اکنون طی عملیات جاری در منطقه آزاد شده است و قوت های امنیتی در آنجا مصروف پاکسازی ساحه و ماین روبی مناطق یاد شده هستند و قرار است طی دو روز دیگر این ساحات کاملاً بی خطر گردیده و به دسترس منسوبین شرکت برشنا قرار داده شود.
معاون تخنیکی شرکت برشنا هم در این دیدار یاد آوری کرد که همکاران ما در شهر پلخمری حضور دارند وبه مجرد در اخیتار قرار گرفتن ساحه به آنان، طی چند ساعت برق ازبکستان را به کابل وصل می کنند ولی ترمیم پایه های منهدم شده توسط طالبان چند روز وقت را در برمی گیرد.
معاون اول ریاست جمهوری از وزرای دفاع و داخله خواست تا کار تصفیه منطقه را هر چه زودتر به پایان برسانند تا مشکل شهروندان کابل از ناحیه برق بزودی برطرف گردد.
معاون اول ریاست جمهوری همچنان در این دیدار از وزرای فواید عامه، انرژی و آب و نماینده وزارت زراعت و مالدرای خواست تا هریک در بخش کاری شان هر چه زودتر پروتول کول احداث سرک حلقوی شهر کابل، ایجاد کانال آب از دریای آمو تا شهر اندخوی، اعمار پوهنتون اسلامی در شهر کابل، اعمار مطبعه بزرگ در شهر کابل، ایجاد فارم های بزرگ برای تربیه و پرورش پرنده گان نایاب، گوسفندان و دیگر مواشی و ایجاد فارم بزرگ مرغداری در ولایات کشور را ترتیب و آماده بدارند.
معاون اول ریاست جمهوری یاد آور شد که در سفر اخیرش به کشوز دوست امارات متحده عربی با مقامات آن کشور پیرامون ایجاد پروژه های یاد شده به توافق رسیده است و از سوی امیر امارات متحده عربی کمیسیون باصلاحیتی برای امضا و تحقق این پروژه ها تشکیل شده است.
معاون اول ریاست جمهوری یاد آور شد که آن کشور وعده همکاری در همه زمینه ها برای مردم افغانستان داده است و انشا الله بزودی گامهای اساسی در این زمینه در مشارکت با کشور دوست وبرادر امارات متحده عربی برداشته خواهد شد.

JoomShaper