پیام عیدی معاون اول ریاست جمهوری افغانستان، الحاج ستر جنرال عبدالرشید دوستم

بنام خداوند مهربان

پیام الحاج ستر جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری اسلامی افغانستان بمناسبت حلول عید سعید اضحی

هموطنان عزیز، خواهران و برادران!

السلام و علیکم و رحمت الله و برکاته

خوشحالم که بار دیگر ایام عید سعید اضحی فرا رسیده است. به این مناسبت مراتب گرمترین تبریکات و شاد باشهای خویش را به شما هموطنان گرامی در داخل کشور و در هر کجای جهان که زنده گی دارید، ابراز میدارم.
امیدوارم که این روز های مسعود و با سعادت را با خوشی در کنار خانواده ها و دوستان تان سپری کنید و قربانی های تان به دربار خداوند منان قبول گردد و آرزومندم که خداوند به یمن دعا ها و قربانی های تان به زودی صلح و آرامش را به کشور عزیز مان برگرداند.
به همین مناسبت ضمن عرض تبریک به همه خانواده های شهدای عزیز کشور برای آرامش ارروح شهدای گلگون کفن راه وطن عزیز اتحاف دعا نموده از خداوند به ایشان بهشت برین آرزو می کنم.
همچنان با عرض تبریک عید سعید قربان و قدر دانی از معلولین عزیز کشور که همانند شهدای زنده در سرزمین شان زنده گی می کنند، یقینن دارم که دولت تا هنوز هم نتوانسته است به قدر نیازمندی های آنان به آنان رسیده گی کند. این عزیزان با ایثار و از خود گذری عضوی از اعضای بدن شان را در راه دفاع از سرزمین شان از دست داده اند و دولت و جامعه باید از آنان سپاسگذار باشد و برای رفاه آنان اقدامات سودمندی انجام بدهد.
خواهران و برادران!
میدانم که در این اواخر شمار زیادی از هموطنان ما به دلایلی که به همه گان مشهود است، ناگزیر شده اند که تن به مهاجرت بدهند. آنان راه های دشواری را برای رسیدن به مقصود طی می کنند و امیدوارم که همه آنان به سلامتی سر منزل مقصود برسند ولی یاد آور می شوم که ما از بابت این مهاجرت های هموطنان ما نگرانی جدی داریم و آن را راه حل مشکلات کنونی نمی دانیم.
دولت جمهوری اسلامی افغانستان با درک مشکلات جاری در کشور باور مند است که نیرو های جوان برای آبادی و عمران کشور و برای سمت و سو بخشی اقتصاد و فرهنگ کشور بسیار سازنده اند و از این رو از همه هموطنان عزیز و بویژه از جوانان و تحصیل گرده گان عزیز مان می خواهیم که وطن شان را رها نکنند و با مبارزه در برابر مشکلات، همراه با دیگر هموطنان عزیز تلاش کنیم تا ثبات و امنیت به کشور برگردد و افغانستان از این مرحله دشوار بگذرد.
امیدوارم که هموطنان مان مراسم حج را در عربستان سعودی بخوبی سپری کنند، طاعات و عبادات شان مورد قبول درگاه خداوند واقع گردد و مع الخیر به کشور عزیز شان برگردند.
افغانستان نزدیک به چهار دهه است که گرفتار، آشوب، جنگ و بد امنی های مداوم می باشد. ما افزون بر دادن قربانیهای فراوان در این سالهای خونین، زیان های بزرگ اقتصادی و معنوی را نیز متحمل شده ایم و از این رو پایان یافتن جنگ و بد امنی یکی از آرزو های هموطنان ما می باشد. این مأمول جز از راه مذاکره و گفتگو با مخالفین تا رسیدن به یک توافق امکان پذیر نمی باشد.
ما به هموطنان عزیز خویش اطمینان می دهیم که دولت جمهوری اسلامی افغانستان با تمام قوت می کوشد تا صلح و ثبات را به کشور برگرداند و در این راه در پهلوی این که مساعی مان برای رسیدن به صلح از مجاری گفتگو و مذاکره ادامه خواهد یافت، بیاری خداوند و فداکاری نیرو های دفاعی و امنیتی مان مبارزه برای حراست از کشور و حفظ دست آورد های سیزده سال گذشته نیزکماکان پیگیری خواهد شد.
یگ بار دیگر روز های عید را برای شما هموطنان عزیز خویش تبریک و تهنیت گفته خوشی و سعادت تان را مستدام می خواهم.

الحاج سترجنرال عبدالرشید دوستم
معاون اول ریاست جمهوری.ا.ا

موارد مرتبط

JoomShaper