اتلتیکو مادرید ۴ رئال مادرید

 

شکست تحقیر آمیز رئال در ویسنته کالدرون
در حساس ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر اسپانیا (لالیگا) در دربی شهر مادرید شب گذشته تیم فوتبال اتلتيکو مادريد در يک بازی کاملا برتر، موفق شد با نتيجه ۴ بر صفر رئال مادريد را شکست دهد.
این دیدار ۴ هزارمین بازی رسمی باشگاه رئال مادرید بود که با شکست سنگین این تیم همراه شد. این دیدار ۴ هزارمین بازی رسمی باشگاه رئال مادرید بود که با شکست سنگین این تیم همراه شد.
رئال در شرایطی که برای این دربی حساس، ۵ بازیکن اصلی خود (راموس، په په، مارسلو، خامس، مودریچ) را در اختیار نداشت، به عنوان صدرنشین لالیگا به ویسنته کالدرون آمده بود.
اتلتیکو بازی را بسیار خوب شروع کرد و رئال در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی حتی توان نزدیک شدن به محوطه جریمه اتلتیکو را نداشت. حادثه مهم این ده دقیقه، مصدومیت کوکه بود که به همین دلیل جای خود را به سائول داد.
فشار میزبان سرانجام در دقیقه ۱۴ نتیجه داد و تیاگو اتلتیکو را پیش انداخت، پاس به عقب عالی مانژوکیچ در بیرون محوطه جریمه به تیاگو رسید و این بازیکن با یک شوت، دروازه کاسیاس را باز کرد. کاسیاس در این صحنه اثر ناقصی روی توپ گذاشت و توپ از زیر دستانش وارد دروازه شد.
فشار روی دروازه رئال مادرید از سوی میزبان همچنان حفظ شد و در دقیقه ۱۸، بازیکن تازه وارد "سائول" گل دوم را نیز به ثمر رساند.
سیکیرا از چپ کارواخال را به راحتی جا گذاشت و توپ را به روی دروازه رئال ارسال کرد، در غفلت مدافعان مهمان، سائول با یک ضربه قیچی برگردان استثنایی، دروازه رئال را برای بار دوم باز کرد تا هواداران اتلتیکو از شدت خوشحالی به مرز انفجار برسند.
نیمه دوم با آمدن خسه بجای خدیرا همراه بود و رئال کمی بهتر از نیمه اول بازی را شروع کرد اما هر چه از بازی می گذشت، باز هم این اتلتیکو بود که سوار بر بازی می شد.
پس از اینکه چند فرصت عالی را بازیکنان این تیم از دست دادند، روی یک همکاری تیمی فوق العاده، اتلتیکو به گل سوم نیز دست یافت.
در دقیقه ۶۷، آردا با دیدی عالی، توپ را به گوشه محوطه جریمه ارسال کرد، سائول بالاتر از کارواخال روی توپ اثر گذاشت و توپ در دهانه دروازه با اشتباه واران به گریژمان رسید و این مهاجم فرانسوی گل سوم را وارد دروازه کاسیاس کرد.
این پایان کار نبود و اتلتیکو در دقیقه ۸۹ توسط مانژوکیچ به گل چهارم نیز دست یافت تا شب کابوس وار رئال مادرید تکمیل شود. این بار فرناندو تورس بود که از جناح راست توپی را به روی دروازه رئال ارسال کرد و مانژوکیچ با یک ضربه سر دقیق، برای بار چهارم کاسیاس را مغلوب کرد.
با این شکست، رئال همچنان صدرنشین باقی ماند اما فاصله این تیم با اتلتیکو به ۴ امتیاز کاهش یافت و بارسلونا نیز در صورت برتری مقابل اتلتیک بیلبائو در بازی امشب، می تواند به یک امتیازی رئال برسد.
این دیدار ۴ هزارمین بازی رسمی باشگاه رئال مادرید بود که با شکست سنگین این تیم همراه شد.

JoomShaper