تاجران افغان دردیدار با رییس جمهور غنی خواهان تامین امنیت جانی تاجران و سرمایه گذاران شده است

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشرخبرنامه ای گفته است که محمد اشرف غنی رییس جمهور روز شنبه (۱۳ قوس) با شماری از تاجران افغان مقیم امارات متحدۀ عربی، در شهر ابوظبی دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا حاجی عبیدالله رئیس اتحادیه تاجران افغان مقیم امارات متحده عربی به نمایندگی از دیگران مشکلات و طرح‌های تاجران و سرمایه‌گذاران را با رئیس جمهور شریک نمود.

وی از رئیس جمهور خواست تا دولت در قسمت تامین امنیت تاجران و سرمایه گذاران، کاهش قیمت تعرفه‌های گمرکی در مواد تولیداتی، ازدیاد تولیدات گوشت مرغ، ایجاد زنجیرۀ سوپر مارکیت ها و فراهم نمودن تسهیلات زیربنایی بخصوص در عرصه تامین انرژی برق با آنان همکاری نماید.

در این دیدار حبیب گلزار و حاجی داوود نمایندۀ بانک بین المللی افغانستان نیز صحبت کردند و از توجه رئیس جمهور در بخش حمایت از سرمایه گذاری ها در افغانستان تشکری نمودند.

رئیس جمهور کشور پس از شنیدن مشکلات و پیشنهادات تاجران افغان مقیم امارات متحده عربی، از علاقمندی تاجران افغان برای سرمایه گذاری بیشتر در کشور تشکری نمود و اطمینان داد، که حکومت در زمینه سرمایه‌گذاری مطمئن در افغانستان، با آنان همکاری خواهد کرد.

همچنان در این دیدار آقای غنی از دستآورد های حکومت افغانستان در بخش زیربنایی، سرمایه گذاری در عرصه انرژی برق و ایجاد فابریکات تولید سمنت یادآور شد و گفت که زمینه های بیشتر سرمایه گذاری در این بخش ها وجود دارد.

آقای غنی از طرح آنان در زمینه ایجاد زنجیرۀ تولید گوشت مرغ و سوپر مارکیت ها در داخل کشور استقبال کرده، گفت که با این اقدام می توانیم از واردات بیشتر مرغ و گوشت آن جلوگیری نمائیم.

محمد اشرف غنی تصریح کرد که در کمیسیون تدارکات ملی فیصله شده است تا به تولیدات داخلی اولویت داده شود.

JoomShaper