پیام تسلیت و همدردی الحاج سترجنرال عبدالرشید دوستم، به مناسبت شهادت و مجروح شدن هموطنان ما در شهر کابل

 

 

 

هموطنان گرامی، خواهران و برادران!
همایش گسترده جنبش روشنایی که امروز در شهر کابل برپاشده بود، لحظاتی پس از چاشت هدف حمله دشمنان مردم و کشور ما قرار گرفت که در نتیجه آن بیش از شصت تن از هموطنان بیدفاع و مظلوم کشور به شهادت رسیده و نزدیک به دو صد نفر دیگر مجروح شده اند.
انالله و انا الیه راجعون

من خود را در غم و اندوه همه خانواده هایی که در اثر رویداد خونین امروز عزیزان شان را از دست داده اند و یا زخمی شده اند، شریک میدانم و باور دارم که دشمنان مردم ما همواره در پی فرصت برای آسیب رساندن به مردم صلح خواه و بیگناه ما هستند.

دولت به آزادی بیان و حق اعتراضات مدنی شهروندان افغانستان احترام می گذارد و ما امیدواریم مطالبات معترضان جنبش روشنایی از طریق گفتگو حل شود.

تحقیقات در مورد این حادثه غم انگیز شروع شده و نتایج تحقیقات ثابت خواهد کرد که چگونه مهاجمان انتحاری در میان تظاهر کنندگان جا گرفتند.

دشمنان مردم ما باید بدانند که قتل و کشتار مردم بیدفاع هر گز نمی تواند آنان را به اهداف شان برساند و تنها خون های ریخته شده دامان ننگین شان را خون آلود تر می سازد.
یک بار دیگر جنایت امروز را با شدید ترین الفاظ تقبیح کرده برای شهدا اتحاف دعا نموده و برای خانواده های آنان تسلیت می گویم.

عاملان این جنایت بزرگ هرگز نمی توانند با ایجاد فضای رعب و وحشت همبستگی و یکپارچگی ملت ما را خدشه دار سازند.

فردا روز ماتم ملی اعلام شده است و دولت تمام سعی خود را برای رسیدگی به خانواده های شهدا و مداوای زخمی ها به کار می بندد.

و من الله التوفیق

الحاج ستر جنرال عبدالرشید دوستم
معاون اول ریاست جمهوری.ا.ا

 

 

 

 

 

JoomShaper