مسی با چشمان اشک بار خدا حافظی کرد

اسطورۀ تیم ملی فوتبال ارجنتاین، بامداد دوشنبه به گونۀ رسمی خدا حافظی اش از این تیم را اعلام کرد.

پس از شکست سنگین تیم ملی ارجنتاین در برابر شیلی، حریف قدرت مندش در مسابقات کوپه امریکا، لیونل مسی، اسطورۀ ارجنتاینیدر برابر دوبین خبرنگاران در نیوجرسی امریکا قرار گرفت و گفت که فکر می‌کند حالا زمانش رسیده تا با تیم ملی فوتبال ارجنتاین خداحافظی کند.

 

او افزوده که” لحظات دشواری برای هرگونه تجزیه و تحلیل شکست است. در اتاق تبدیل لباس به این فکر می‌کردم که تیم ملی دیگر برای من تمام شده است. خداحافظی فقط به صلاح من نیست که به صلاح همه است. خیلی‌ها دوست دارند من با تیم ملی وداع کنم.”

در پایان بازی، ارجنتاین و شیلی برای روشن شدن نتایج مسابقه به ضیافت پنالتی رفتند. مسی در این جریان، یک پنالتی اش را نتوانست وارد دروازۀ شیلی کند و این کشور از رسیدن به جام کوپه امریکا برای دومین بار باز ماند.

 

پیش از این هم تیم ملی ارجنتاین با حضور اسطورۀ ارجنتاینی باشگاه بارسلونا، در مسابقات کوپه امریکا سال دوهزار و پانزده جام را به حریف شیلیایی اش واگذار کرد.

البته، تیم ملی آرجنتاین در سال دوهزار و چهارده میلادی نیز جام جهانی را از دست داد. سومین شکست تیم ملی ارجنتاین با حضور مسی، فشارهای زیاد بر وی وارد کرده بود.

پیش از آغاز مسابقه ارجنتاین در برابر شیلی، لیونل مسی بیست و نه ساله به خبرنگاران در امریکا گفته بود که اگر ارجنتاین این جام را نبرد، چنین شکست برای کشورش فاجعه بار خواهد بود.

او گفته بود که”نمی دانم قهرمان نشدن در جام جهانی و دوره قبلی کوپا فاجعه بوده یا نه؛ ولی اگر امسال هم قهرمان نشویم، یک فاجعه و ناامیدی بزرگ برای ما خواهد بود. نمی دانم این آخرین فرصت ما برای کسب چنین افتخاری محسوب می‌شود یا خیر؛ ولی تحت هر شرایطی باید از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را برده و قهرمان شویم. دوست دارم تاریخ را تغییر دهیم و بتوانیم هر طور شده امسال قهرمان کوپه امریکا شویم.”

اما، دغدغه‌های لیونل مسی تنها در میدان‌های فوتبال خلاصه نمی‌شود. چندی پیش ویکی لیکس شماری سند را نشر کرد که در آن شماری از چهره‌های معروف جهان سیاست، اقتصاد و ورزش به فرار مالیایتی متهم شده اند. لیونل مسی نیز در فهرست این افراد شامل بود. وی به دادگاه کشانیده شد اما سرانجام از این اتهام تبرئه شد و با خیال راحت عازم امریکا گردید تا در مسابقات کوپه امریکا برای کشورش افتخاری به ارمغان بیاورد؛ کاری را که نتوانست انجام دهد.

 

مسی از سال دوهزار و چهار میلادی تا ماه جون سال روان برای تیم ملی کشورش بازی کرده است و بالاتر از ۱۱۰ گول به سود تیم ملی ارجتناین به ثمر رسانده است.

 

JoomShaper