دختری شش ساله ای که برای داعش بمب می‌ساخت

 زندگی عایشه دختر شش‌سالۀ ایزدی که یکی از سران داعش در عراق، از او برای ساختن بمب  استفاده می کردند.

گروه تروریستی داعش  از این دختر ۶ ساله برای  ساختن بمب استفاده می کردند و  او را هر روز ساعت پنج بعد از چاشت برده  و ساعت یک شب برمی‌گرداندند.

عایشه به رسانه ها گفته است که گروه داعش  او را تهدیدبه مرگ کرده  که در صورت سر پیچی از دستور او را می کشند.
عایشه در ادامه گفت: آنها لباس سیاه به ما می‌پوشاندند و ماده‌ای زردرنگ به‌همراه شکر و پودرهایی دیگر به ما می‌دادند، ما آنها را وزن می‌کردیم سپس آنها را داغ می‌کردیم آن‌گاه مهمات را از آنها پر می‌کردیم. پس از آن یکی از عناصر داعش می‌آمد و جهت کامل شدن بمب، سیم‌هایی به آن وصل می‌کرد.

دیلین، مادر عایشه به رسانه ها گفته است که او و دخترش، یکی از هزاران خانواده‌ای بودند که داعش آنها را ربوده و به این شیوه از آنها کار می‌کشید.

دیلین به‌صورت منظم، چندین بار فروخته شد و به او تجاوز شد، اما برای حفاظت از جان کودکانش نمی‌توانست در برابر داعشی‌ها از خود دفاع کند، با این حال می‌دانست پیش از آنکه عایشه به سن ازدواج برسد، باید راهی برای فرار پیدا کند.

یک روز یکی از داعشی‌ها که مسئول نگهداری از آنها بود، برای اجرای عملیاتی رفت و دیلین با استفاده از فرصت با یکی از نزدیکانش که ایزدی‌های ربوده شده را نجات می‌داد، تماس گرفت.

دیلین آرزویی برای خود ندارد، زیرا تمام کاخ آرزوهایش ویران شده است، اما تنها آرزویی که برای عایشه دخترش دارد آن است که بتواند فراموش کند روزی بردۀ داعش بود.

دیلین دربارۀ شوهرش می‌گوید: آخرین بار، او را در حالی دیدم که دستهایش را بالا گرفته بود و داعشی‌ها او را می‌بردند.

عناصر تروریست داعش، هزاران تن از مردان ایزدی را اعدام کردند آن‌گاه زنان و دختران آنان را به اسیری برده و در بازار برده فروشان فروختند.

 

JoomShaper