بارسلونا قهرمان لیگ برتر اسپانیا شد

هواداران بارسا که در هفته های اخیر نگران از دست دادن قهرمانی بودند، سرانجام نفسی به راحتی کشیدند.

در هفته ۳۸ و پایانی لالیگا بارسلونا بر تیم سختکوش گرانادا غلبه کرد تا به قهرمانی لالیگا دست یابد، در نیمه اول از همان ابتدا بارسلونا به دنبال گل برتری بود و گرانادا نیز چشم به ضد حملات داشت.
در همان دقایق ابتدایی جرارد پیکه با ضربه سر به شدت دروازه گرانادا را تهدید کرد اما فرناندز دروازبان این تیم توپ را از روی خط دروازه برگشت داد.
سرانجام حملات بارسا به ثمر نشست و لوئیز سوآرز در دقیقه ۲۱ توسط پاس عرضی آلبا گل اول را به ثمر رساند.
با این گل استرس بازیکنان بارسا به حداقل رسید و در دقایق باقی مانده به پایان نیمه اول آبی اناری ها بازی روان تری ارائه کردند.
گرانادا که بعد از گل از لحاظ روحی وضعیت خوبی نداشت گل دوم را نیز دریافت کرد، باز هم سوآرز در دقیقه ۳۸ دروازه را باز کرد تا در جدول گلزنان ۳۹ گله شود و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.
در نیمه دوم نیز بارسلونا با همان روحیه بالا به دنبال اضافه کردن گل های خود بود و گرانادا نیز حملات جسته گریخته ای انجام می داد.
در یکی از صحنه های حساس این نیمه ضربه نیمار از داخل محوطه به زیبایی توسط دروازه بان گرانادا مهار شد تا باز ی ۲-۰ باقی بماند.
اما سوآرز که به دنبال گل چهلم و هت ریک در این دیدار بود سرانجام به هدف خود رسید و در هشتاد و ششمین دقیقه برای بار سوم به گل رسید.

در دقایق اندک باقی مانده نیز بارسلونا با همان سبک و سیاق خود بازی را کنترل کرد تا جام قهرمانی را بدست آورد.
با این نتیجه بارسلونا با ۹۱ امتیاز به عنوان قهرمان معرفی شد و گرانادا نیز با ۳۹ امتیاز در رده شانزدهم باقی ماند تا فصل بعد نیز در لالیگا حضور داشته باشد.
رئال مادرید، لاکرونیا
در یکی از حساس ترین مسابقات هفته پایانی لالیگا، رئال مادرید در شهر لاکرونیا به مصاف دیپورتیوو رفت که در پایان توانست با نتیجه ۲ بر صفر این تیم را شکست بدهد.
رئال فقط با هدف برد وارد میدان شد و نیم نگاهی به بازی بارسا و گرانادا داشت و نتیجه آن دیدار قهرمان این فصل از لالیگا را مشخص می کرد.
رئالی ها کار خود را به خوبی انجام دادند اما حریف دیرینه پا پس نکشید و رئال مادرید به همان نایب قهرمانی بسنده کرد و به این ترتیب پرونده این فصل از لالیگا بسته شد.
رئال از همان ابتدا بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۷ این رونالدو بود که دروازه دیپورتیوو را باز کرد، پس از این گل رئال به شدت حملات خود افزود و بارها روی دروازه دیپورتیوو موقعیت ایجاد کرد و بار دیگر این رونالدو بود که گل دوم تیمش را در دقیقه ۲۵ به ثمر رساند.
در ادامه موقعیت های ر ئال راه به جایی نبرد و بازی با همان ۲ گل به پایان رسید تا رئال مادرید حسرت امتیاز های از دست رفته در زمان بنیتس را بخورند.
رئال با این برد ۹۰ امتیازی شد و با یک امتیاز کمتر نسبت به بارسلونای صدرنشین دوم شد و حالا تنها امید این تیم به قهرمانی در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا است.

 

JoomShaper